Yoğuşmalı Kombi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bosch kombi servisi13

Yoğuşmalı Kombi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ? sorunu sizin için cevapladık. Kombi alırken dikkat etmeniz gereken tüm unsurları yazımızda bulabilirsiniz.

Yoğuşmalı kombi fiyatları, kombi seçiminde ilk kriter olarak görünse de en az bunun kadar önemli başka faktörler de bulunmaktadır.

Kombi seçerken kendinize sormanız gereken öncelikli sorular var. Kombilerde fiyat performans araştırması yaparak seçilen cihazlar sizin için karlı bir seçim gibi görünebilir. Fakat ileriye dönük kullanımlarda enerji ve doğal tüketimi bunun yanı sıra verim alabilme konusunda bir çok sorun karşınıza çıkması mümkündür.Bu sebepten dolayı kombi seçimi yapmadan önce bu yazımızı kesinlikle okumanı tavsiye ediyoruz.

Kaç Çeşit kombi Var ?

Kombiler yanma türlerine göre yoğuşmalı ve yoğuşmalı olmayan (Konvansiyonel) kombiler olarak ikiye ayrılmaktadır. Konvansiyonel kombiler, gazı yakarak ısıya çevirir. Oluşan atık gaz ise baca yolu ile dışarıya atılır. Baca yolu ile atılan atık gaz atmosfere yayılır. Yoğuşmalı kombilerde ise bundan farklı olarak atık gaz sisteminin önüne eklenen ısı eşanjörü sayesinde gaz bacadan çıkmadan önce gazdaki su buharı ayrıştırılıp enerjiye dönüştürülerek yeniden kullanılır. Yoğuşmalı kombi ve yoğuşmalı olmayan kombiler arasında ki en büyük fark budur. Ayrıca yoğuşmalı olmayan kombiler enerjiyi atık olarak atmosfere gönderirken, yoğuşmalı kombiler tekrar enerjiye dönüştürerek doğalgaz faturasından da tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

Kombinin Kullanım Yerinin Önemi

En iyi verimi alabilmek adına kullanacağınız kombinizin evinizin özelliklerine göre seçmelisiniz. Bu seçim için size yardımcı olacak maddeler;

  • Kombiyi kullanacağınız alanın metrekaresi,
  • Kullanım alanının iç ve dış yalıtımı var mı,
  • Kullanım alanının ısıtılma şekli,
  • Kaç tane sıcak su kullanım alanının olduğu,
  • Kaç adet petek var ve petekler arası mesafe,

    Yeterli sayıda petek olması ve sorunsuz çalışması koşu ile metrekaresi büyük evler için 29kW yoğuşmalı kombi uygundur. Kombi alırken dikkat edeceğiniz tek şeyin fiyat performans olmaması gerektiğini unutmamalıyız. Anlık tasarruflar ileriye dönük maliyet yükü olabiliyor. Bunun önüne geçmek adına uzun vadede size tasarruf sağlayacak verimli cihazları tercih etmenizde önem var. Yoğuşmalı Kombi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ? sorusunun cevabını sizler için yazdık daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Canlı destek hattımız size 7/24 cevap verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir